Po co Judo Puzzle? Jaki to ma sens?

Po co Judo Puzzle? Jaki to ma sens?

Po co Judo Puzzle? Jaki to ma sens?

Układanie Judo Puzzli ma wiele pozytywnych stron. Niektórzy z nas nie zdają sobie sprawę jaki wpływ na dzieci może mieć układanie puzzli.

- jedną z podstawowych cech Judoki jest cierpliwość – za pomocą Judo Puzzli kształtujemy tą ważną cechę.Układanie puzzli nie jest łatwe. Zajmuje dużo czasu i nie zawsze od razu potrafimy znaleźć brakujące elementy. W czasach gdy wiele rzeczy podawanych jest pod nos bez większego wysiłku nie każdy ukończy układankę!

- każdy sportowiec musi uczyć się koncentracji. Nie można wychodzić do walki rozkojarzonym! Żeby znaleźć poszczególne elementy Judo Puzzli trzeba się mocno skupić. Koncentracja to podstawa sukcesu sportowego.

- nie ma jednego sposobu na ułożenie puzzli. Rozkładając wszystkie elementy zastanawiasz się od czego w ogóle zacząć. Kombinuj! Każdy sposób jest dozwolony, byle osiągnąć cel. Jak wygrać w Judo? „Najłatwiej” rzucić na plecy, więc złap i rzuć. Znajdź swój sposób!

- integracja. Układanie puzzli daje możliwość spędzenia czasu w szerszym gronie – z kolegami, rodziną, znajomymi. Można w tym czasie porozmawiać i miło spędzić czas. Zamiast przesuwać obrazy palcem po ekranie telefonu czasami warto porozmawiać i cieszyć się towarzystwem bliskich osób

- Sprawność – dzięki konieczności dobierania/wyszukiwania poszczególnych elementów dziecko ćwiczy sprawność manualną dłoni. Musi precyzyjnie wciskać jeden puzzel w drugi, by zaczął się z tego wyłaniać obrazek. Pomimo pierwszych prób robienia tego na siłę, z czasem maluch dostrzega, że zachowanie precyzji bardziej się opłaca i zaczyna pracować z rozmysłem i dokładnością. 

- Judo puzzle mają charakter edukacyjny – dlaczego nie połączyć nauki z zabawą, jeszcze mocniej zainteresować sportem? Puzzle przedstawiają konkretne osoby – Mistrzów Świata w Judo, pomaga to poznać te osoby, zainteresować się ich sukcesami i drogą jaką musieli pokonać żeby znaleźć się na szczycie.  Może niedługo ujrzymy puzzle z naszymi gwiazdami Judo?

- Judo Puzzle mają dużą wartość estetyczną – zdjęcia wykonane są przez światowej klasy fotografa, Rafała Burzę. Po ułożeniu puzzli można je skleić i powiesić na ścianie.

Kilka razy słyszeliśmy, że lepiej stworzyć aplikację na telefon do układania Judo Puzzli. Ale czy wszystko musimy sprowadzać do programów komputerowych? Może lepiej usiąść z rodziną i miło spędzić czas z dala od telewizji i komputera…

 

 

 

 

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code